دوشنبه, 02 بهمن 1396 ساعت: 13:43
 
   

 
سخنگوی وزارت کشور: طرح انتقال پایتخت از نظر وزارت کشور 'شدنی نیست' مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط کشنا   
شنبه, 07 دی 1392 ساعت 18:27

سخنگوی وزارت کشور:

طرح انتقال پایتخت از نظر وزارت کشور 'شدنی نیست'

 

آژانس خبری کرمانشاه: سخنگوی وزارت کشور گفت:‌ طرح مصوب مجلس مبنی بر انتقال پایتخت سیاسی اداری از تهران شدنی نیست و این طرح نیاز به کار کارشناسی عمیق‌تری دارد که خیلی در آن لحاظ نشده است.

به گزارش کشنا، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت‌و‌گویی، در خصوص دیدار احزاب سراسر کشور با وزیر کشور گفت: فعلا زمان دقیق آن مشخص نشده اما کار دعوت‌ها به پایان رسیده است.

وی افزود: احزاب سه گروه هستند و ما فقط احزابی را دعوت کردیم که فعالیت دارند.

سخنگوی وزارت کشور در خصوص طرح انتقال پایتخت و نظر وزارت کشور در این باره گفت: در خصوص این بحث و در ضرورت خروج از وضعیت فعلی تردیدی نیست و دولت و مجلس در این موضوع متفق‌القول هستند اما باید کارشناسی و بدون هزینه، این کار را انجام داد.

امیری در خصوص دلایل مخالفت دولت با این طرح اظهار داشت: دلیل مخالفت دولت با این طرح به این دلیل است که به مطالعات جامع و کاربردی با رویکردی همه جانبه و اجرایی توجه نشده است.

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی و انتقال پایتخت اداری و سیاسی از تهران نیازمند اسناد راهبردی بالادست از جمله سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، آمایش سرزمین و نظرات کارشناسی است، اظهار داشت: تدوین و تصویب قوانین و دستورالعمل‌های جدی بازدارنده برای ورود گروه‌های جدید جمعیتی به تهران و همچنین اهرم‌های انگیزشی قوی برای ماندگاری و مراجعت به سایر نقاط کشور از سرفصل‌هایی است که باید به آن توجه می‌شد که این موضوع در این طرح مغفول مانده است. بنابراین در این طرح، به انتقال پایتخت سیاسی و اداری اشاره شده و این درحالی است که تهران از جهت اقتصادی نیز جایگاه ویژه‌ای به خود اختصاص داده است.

به گفته امیری، طرح مصوب مجلس مبنی بر انتقال پایتخت سیاسی اداری از تهران شدنی نیست و این طرح نیاز به کار کارشناسی عمیق‌تری دارد که خیلی در آن لحاظ نشده است.

انتهای پیام/ کشنا

 


در این زمینه بیشتر بخوانید:


مطالب مرتبط:


موضوعات مرتبط:


ویژه نامه ها:


برای مشاهده ویژه نامه های زیر، کلیک کنید:


 
13 امتیاز
 

http://www.598.ir/

 

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج