دوشنبه, 02 بهمن 1396 ساعت: 13:40
 
   

 
قصر شیرین به زودی منطقه آزاد می شود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط کشنا   
شنبه, 20 آذر 1395 ساعت 21:39

به گزارش آژانس خبری کرمانشاه ،اسدالله رازانی امروز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، به تدوین سند توسعه استان اشاره کرد.

استاندار کرمانشاه سازمان بودجه و برنامه ریزی را نظامی متمرکز دانست و افزود: در این دوره از جمهوری اسلامی ایران پیگیری معجزه می‌کند و برای اینکه سهم خودمان را از بودجه و اعتبارات بگیریم باید پیگیر باشیم.

رازانی برقراری توازن میان بخش‌های مختلف امورات کاری مدیریتی را لازم دانست و گفت: دکتر سریع القلم می‌گوید روشنفکر کسی است که تا ۴۰ سال بعدش را برنامه ریزی کند.

وی با اشاره به پروژه ۱.۶ میلیارد یورویی پتروشیمی اسلام آبادغرب  بیان کرد: این پروژه اشتغالزایی مستقیم ۳ هزار نفر را به دنبال خواهد داشت  و مطالعات آن حل شده و قبل از پایان سال عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام آبادغرب شروع می شود.

رازانی با اشاره به اینکه پیشنهاد رسمی شدن مرزسومار عنوان شده، گفت: امروز عصر ارتباطات است و در این حوزه اتفاقات بزرگی در جهان و ایران در حال انجام است و ده شرکت برتر دنیا در حوزه آی. تی فعالیت دارند  و باید از روش های سنتی تولید و تکثیر ثروت به سمت فناوری اطلاعات برویم و بزودی نیز وزیر ارتباطات به استان سفر خواهد داشت.

وی با اشاره به قریب الوقوع بودن تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین تصریح کرد: با توجه به قول رئیس جمهور بحث تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین این هفته در جلسه دولت مطرح می شود و با توجه به اینکه اکثر نمایندگان نظر مثبت دارند تصویب می شود.

رازانی از آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه فرودگاه بین المللی کرمانشاه خبر داد و گفت: این طرح در قالب ارتقا سطوح پروازی فرودگاه و روکش آسفالت و... بزودی با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی از محل بودجه شرکت فرودگاه های کشور اجرا می شود و در حال واگذاری به پیمانکار است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه مصوبات سفر رئیس جمهور در استان کرمانشاه از هزار میلیارد فرا تر رفته، افزود: این هفته منطقه آزاد تجاری قصرشیرین به تصویب می رسد.

وی در خصوص چالش های استان کرمانشاه گفت: طی ۳۰ سال گذشته اغلب جزو استان های با نرخ بیکاری بالا در کشور بودیم و در دوره احمدی نژاد آمار بهتر شد.

رازانی خالی شدن نقاط مرزی از جمعیت و پیدایش جمعیت حاشیه نشینی را از عوارض ادامه دار جنگ در استان دانست و بیان کرد: بیکاری چالش اول استان است.

وی با اشاره به اینکه سند توسعه کوتاه مدت استان حداقل سه ساله است، گفت:  در این سند بخش میراث فرهنگی ضعیف دیده شده و سرمایه گذاری لازم را ندارد و با توجه به اینکه گردشگری یکی از پایه های توسعه است باید بهبود یابد.

رازانی استفاده از سلاح در حل و فصل خصومت ها در کرمانشاه را بسیار بالا دانست و گفت: وضعیت استان از نظر مقوله خودکشی خوب نیست.

وی بیان کرد: جهت گیری دولت این است که مرز خسروی و سومار بازگشایی شود و در هفته گذشته در جلسه ستاد اربعین که به ریاست وزیر کشور برگزار شد تاکید شد که مرز خسروی و پس از آن سومار باید اولویت تردد زوار باشد.

انتهای خبر/ع

 

 

 
3 امتیاز
 

http://www.598.ir/

 

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج